Chcete vyhrát?

Pošlete SMS ve tvaru TVAR SMS 4 na telefonní číslo 99

Nintendo Wii Sports

Nintendo Wii White Sports Pak je předurčena pro hraní nejnovějších herních titulů a navíc se těší zpětnou kompatibilitou s celou řadou produktů společnosti Nintendo. Pokud tedy vlastníte například tituly určené pro Nintendo GameCube můžete je snadno používat i s novou konzolí Wii.

Základem konzole je PowerPC procesor od známé počítačové firmy IBM označovaný jako „Broadway.“ Ten je taktován na 729MHz a je vyráběn 90nm CMOS procesem. pro grafické zpracování byl použit čip ATI „Hollywood“ vyráběný 90nm procesem s taktem 243MHz. Co se paměťové stránky týče Wii disponuje 88MB operační paměti (24 MB 1T-SRAM, 64 MB GDDR3 SDRAM) a dále 3MB GPU paměti pro textury. Dále v konzoli nalezneme 512 MB vestavěné NAND flash paměti s možností rozšíření pomocí SD paměťové karty.

Pro připojení zobrazovacího zařízení je Wii vybavena složkovým a kompositním výstupem, rozhraním SCART a S-Video a CINCH nebo D-Terminal. Máte tedy nepřeberné možnosti připojení velkoplošných obrazovek. Po stránce audia je vestavěna podpora sterea s podporou Dolby Pro Logic II, vestavěný je i kvalitní reproduktor.

Díky podpoře WiFi a různým USB zásuvným modulům je možné konzoli připojit k internetu. WiFi je podporováno spolu s řadou bezpečnostních standardů (WEP, WPA, WPA2). Hraní her je možno například z diskové mechaniky, která čte 8cm GameCube optické disky a zároveň i 12cm Wii optické disky. Pro ukládání stavů her je možné použít například Nintendo GameCube paměťové karty.

Rozměry jsou opravdu kompaktní 44mm výška, 157mm šířka, a 215.4mm hloubka a spolu s elegantním provedením je možné umístění na libovolném místě. Stejně tak váha je velice nízká, jen 1.2 kg.